תכנים בנושא חרקים

לארבה יש גלאי תנועה המתבסס על חוש הראייה. חוקרים שואפים לייצר גלאים דומים לכלי רכב. גלאים אלו תפקידם יהיה לזהות התקרבות של כלי רכב אחר במסלול התנגשות ולהגיב במהירות למניעת ההתנגשות.
 כאשר מדברים על מאביקים, אנו חושבים בראש ובראשונה על דבורי דבש (Apis mellifera). הקישור הנפוץ הזה נובע ככל הנראה משכיחות דבורת הדבש בחקלאות ומהופעתה התכופה בתוכניות טבע, ואפילו בספרי ילדים. דבורי דבש אינן נמצאות באופן טבעי בצפון אמריקה. הן הובאו לשם על ידי מתיישבים אירופאים במאה ה-17 כדי לספק דבש ושעווה, שני מוצרים חשובים באותה תקופה. יכולתה של דבורת הדבש להתאים את עצמה לסביבות חדשות גורמת לכך שכוורות שהתפראו יכולות להימצא כמאביקות פרחים ומחפשות מזון ברוב החצרות, הגינות והאזורים הטבעיים ברחבי היבשת כולה.
 מאביקים מהווים חלק משמעותי מכלל מגוון המינים על פני כדור הארץ. ההערכה היא ש-200,000­-300,000 מינים של חסרי חוליות, כמו פרפרים, חיפושיות, עשים, זבובים ודבורים, משמשים כמאביקים ברחבי העולם. בנוסף להם מעורבים בתהליכי האבקה גם כ-2,000 מיני חולייתנים, בהם ציפורים, יונקים וזוחלים. להלן דוגמאות אחדות למאביקים ברחבי העולם:

שמר האפייה הוא פטרייה חד-תאית שמשמשת את האדם מזה 9,000 שנה להתפחת לחם ולהתססת אלכוהול. בעשרות השנים האחרונות שמר האפייה משמש גם כמודל במחקרים רבים. למרות המחקר הרב והשימוש הנרחב בשמר האפייה, האקולוגיה שלו בטבע כמעט אינה ידועה. שמרים זקוקים לטמפרטורה גבוהה יחסית כדי לשרוד ולהתרבות.

שתי עיני דג הסולית נמצאות בצידו הימני של הראששונית המחסום הגדולה היא המבנה הביוגני היחיד שניתן לראות מהחללהציקדות המחזוריות מגיחות מהקרקע מידי 17 שנה בדיוקדגי ריאות יכולים לחיות מחוץ למים במשך חודשיםאין נמלים באיסלנד, גרינלנד ובאנטרקטיקההספונודון הוא זוחל בעל שלוש עינייםקורי העכביש חזקים יותר מפלדהלעץ הסקויה לוקח 200-150 שנים ל
בישראל מוכרים 220 מינים של חרקים פולשים, ומתוכם ל-125 יש תחום תפוצה נרחב. רוב החרקים הגיעו לכאן בשוגג, וחלקם הובאו לצרכים של הדברה ביולוגית. מרבית מיני החרקים הפולשים הם מזיקי חקלאות, וכ-40 מינים ניזונים גם מצמחי בר. למרות זאת, הידע על השפעותיהם האקולוגיות מצומצם.